UAH
UAH
uk
uk

Арктур Ваш надійний партнер в Україні!

UAH
uk

Арктур Ваш надійний партнер в Україні!

UAH
uk

Запоріжжя, Україна

Загальна інформація про Запоріжжя

Запоріжжя — місто обласного значення, розташоване на півдні України. Найбільший адміністративний, індустріальний та культурний центр із розвиненим машинобудуванням, чорною та кольоровою металургією, будівельною та хімічною промисловістю. Поряд із тим, що це четвертий за величиною промисловий центр України, Запоріжжя – ще й колиска козацтва. Місцеві території дихають історією Запорізької Січі. Назва міста нагадує нам про унікальну географію місцевості, це місто, що «за порогами». До 1932 року тут закінчувалися пороги, що перешкоджали судноплавству.

Сучасне Запоріжжя – це неймовірний симбіоз найважливіших історико-культурних пам'яток, промислових підприємств, архітектури старого міста, будівель післявоєнного періоду та сучасних споруд. Сприятливий клімат та вдале географічне розташування наділили місто унікальними природними ресурсами. Приїжджаючи до Запоріжжя, перед кожним гостем відкриваються всі можливості як для вирішення ділових питань, так і для продуктивного пізнавального відпочинку з сім'єю.

Клімат у Запоріжжі

Клімат у Запоріжжі континентальний. Незважаючи на те, що територія міста відноситься до посушливої зони, а в літній період характеризується суховиями, у Запоріжжі випадає велика кількість опадів, у середньому 480 мм на рік. Найбільша кількість опадів випадає у травні, червні та листопаді, близько 13 мм на місяць, а найменша кількість дощових днів припадає на лютий та серпень, у середньому 8 мм на місяць. Близько 47 днів на рік місто покрите туманами. Літо настає на початку травня і триває до кінця вересня, при цьому часто трапляються зливи, що сприяє розмиванню ґрунту. Зима помірно м'яка, висота снігового покриву подекуди може досягати 15 см. Січень та лютий – місяці з найбільшою кількістю снігових днів, у середньому до 14 на місяць. Сніги сходять на початку березня, передбачаючи поступовий прихід весни та зростання кількості сонячних днів. У теплий період переважають північний та північно-східний вітри, у холодний – північно-східний та східний.

Найтепліший місяць липень із середньомаксимальною температурою +28.3 °C, а найхолодніший – січень, коли температура в середньому опускається до -3.1 °C. Вологість повітря в залежності від пори року коливається від 63 до 88 %.

Пляжі Запоріжжя

Запоріжжя не має безпосереднього виходу до моря, проте в межах міста річка Дніпро простягається на 50 км. Таке сусідство відкриває широкі можливості для відпочинку біля води у сімейному колі та з друзями. Пропонуємо до вашої уваги найпопулярніші пляжі Запоріжжя:

Центральний «Жданівський пляж» - піщано-черепашковий пляж із досить розвиненою інфраструктурою та зручним транспортним сполученням. Тут можна розташуватися на пуфиках на плоту або вирушити на прогулянку катером. Пляж обладнаний грибками та роздягальнями, мобільним платним туалетом, волейбольними майданчиками, фонтанчиком із водою. Також тут працює школа плавання для дітей Дениса Сілантьєва.

«Кожна українська дитина травмована війною – у подальшому це може негативно вплинути на її життя та розвиток. Щоб підтримати дітей, які втратили рідних або свої домівки, ми продовжуємо реалізацію програми з фізичної реабілітації через плавання. Вона допоможе учасникам віком від 8 до 16 років відволіктися від страшного досвіду війни завдяки руховій активності та соціалізуватися, а окрім того – навчитися плавати», - зазначив олімпійський призер з плавання, громадський діяч Денис Силантьєв.

Правобережний пляж – розташований біля парку «Енергетиків». Пляж обладнаний роздягальнями, грибками та урнами. Закуски та напої можна купити або на зупинці, або у найближчому магазині.

Пляж «Автомобілістів» – розташований в урочищі Вирва, яке входить до складу територій Національного заповідника «Хортиця». Доїхати сюди найзручніше на машині. Тут досить чистий пісок та вода, висаджені дерева, є платний біотуалет, кафе, волейбольні майданчики та сміттєві контейнери.

Пляжі на о.Хортиця:

Пляж ЗАлКу-Запоріжсталі – популярний пляж на острові Хортиця, куди можна доїхати машиною, тому що Громадський транспорт сюди не ходить. На його території знаходиться невелике кафе з пивом, шашликами та морозивом, поодинокі роздягальні, волейбольні майданчики, тенісні столи напрокат, а також мангальні зони.

Пляж Дніпроспецсталі (ДСС) (орієнтир – готель-ресторан «Хортиця») – знаходиться в пішій доступності від зупинки громадського транспорту. Обладнаний туалетом та літнім кафе.

Промислова інфраструктура у Запоріжжі

Запоріжжя – четвертий за величиною індустріальний центр України з розвиненою інфраструктурою та транспортним сполученням. Серед більш ніж 280 промислових підприємств міста основна частина припадає на металургійну, хімічну та нафтохімічну, харчову промисловість, а також машинобудування. До того ж тут розташовані два річкові порти, які забезпечують пасажирські та вантажні перевезення. Міжнародний аеропорт "Запоріжжя" приймає як внутрішні, так і міжнародні рейси. Металургійна діяльність здійснюється підприємствами "Запоріжсталь", "Запорізький завод феросплавів", "Запоріжкокс", "Дніпроспецсталь", "Запорізький сталепрокатний завод", "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат", "Запорізький ливарно-механічний завод", "Запорізький завод" «Запорізький титано-магнієвий комбінат» та ін. Машинобудівний комплекс представлений великими підприємствами «Запорізький автомобілебудівний завод», «Завод підйомнотранспортних машин», «Запорізький абразивний комбінат», «Запорізький механічний завод», «Запорізький суднобудівно-судноремонтний завод» двигунобудування «Мотор Січ», розробник авіадвигунів ЗМКБ «Прогрес» та ін. Запорізький пивоварний завод Carlsberg Ukraine (до 2012 року ПБК «Славутич»), завод безалкогольних напоїв.

Культурно-освітня інформаструктура в Запоріжжі

У Запоріжжі діють дошкільні, загальноосвітні, а також мережа професійно-технічних та вищих навчальних закладів І—ІV рівнів акредитації, наукові центри, державні лікувально-профілактичні заклади, у тому числі 5 пологових будинків та 2 дитячі лікарні, приватні клініки, електростанція та гребля ДніпроГЕС, театри, кінотеатри, обласна філармонія та міська дитяча філармонія, палаци культури та парки, фонтани, Запорізький цирк, Запорізький ботанічний сад, музеї, аптеки, спортивні манежі, плавальні басейни, палаци спорту, футбольний стадіон дитячо-юнацькі школи, бібліотеки, храми Православної церкви України, Римо-католицької церкви, мусульманських та іудейських громад, Євангельських християн-баптистів, відкрито відділення провідних українських банків, працюють ринки, супермаркети та торгові центри.

Інфраструктура розваг та відпочинку у Запоріжжі

У Запоріжжі відкрито безліч кафе та ресторанів, де представлені кухні різних народів світу. Серед найпопулярніших закладів можна виділити:

  • Ресторан «Aristocrate» (європейська кухня, вегетаріанське меню, морепродукти) пр. Маяковського, 2а;
  • Ресторан «One Gogi» (грузинська кухня) вул. Грушевського, 29 Б;
  • Кафе «Розмарин» (італійська, європейська кухня) бул. Шевченка, 8;
  • Ресторан «Корчма» (українська кухня) пр. Соборний, 135;
  • Трактир «У Каміну» (українська домашня кухня) вул. Поштова, 43.

До війни з кожним роком місто набувало все більшої популярності як центр фестивалів. Щорічними стали всеукраїнський музичний фестиваль «Перлини сезону», міжнародний фестиваль авторської пісні «Острій, що співає», фестиваль авторської пісні молоді та студентства «Плеяда», щорічний форум комп'ютерних технологій та інтернет маркетингу IT Forum, міжнародний фестиваль дитячої та юнацької творчості , фестиваль вітчизняного кіно «Запорізька синерама», дитячий відкритий фестиваль сучасної популярної пісні «Пісенний Листопад», дитячий міський театральний фестиваль «Зірки Мельпомени», щорічний рок-фестиваль Za-ПОРіГ, музичний фестиваль Khortytsia Freedom обласний фестиваль естрадного мистецтва «Зорепад».

Хортиця

Хортиця – мабуть, перша пам'ятка, яка спадає на думку, говорячи про Запоріжжя туристичне, але мало хто знає, що це не просто острів, уславлений запорізькими козаками, це Національний історико-культурний заповідник, а з 2007 року ще й одне з "Семи чудес України". Хортиця вражає своїм рослинним та тваринним світом. Виняткові ландшафти, представлені мальовничими скелями, балками, озерами, групами малих островів, овіяні захоплюючими легендами. На острові Мала Хортиця розташований прототип Запорізької Січі - дерево-земляний замок, зведений гетьманом Дмитром Вишневецьким у XVI столітті. Історико-культурний комплекс «Запорізька Січ» – одне з найбільш відвідуваних місць на о.Хортиця. Його будівництво було закладено у 2004 році. Комплекс став узагальнюючим образом Січі в історичному плані. У козацькому містечку відтворено характерну атмосферу та архітектуру, яка якнайкраще ідеально вписалася у пейзажі на схилах Дніпра, зібрано предмети побуту, ремесла, військової справи, збудовано дерев'яну церкву. Тепер на території комплексу проводяться всеукраїнські фестивалі та театралізовані вистави. Скіфський Стан – музей просто неба, розташований на найвищій точці о.Хортиця. Курганні насипи, що збереглися тут, є ровесниками Єгипетських пірамід. Експозиції та діорами, присвячені запорізькому козацтву, представлені у Музеї історії запорізького козацтва. Недалеко від музею знаходиться пам'ятний стовп, який свідчить про те, що тут, ймовірно, був убитий князь Святослав, поруч також розташований загадковий чорний камінь, який, як вважають, має особливу магічну силу.

Дніпровська ГЕС

Дніпровська ГЕС – візитна картка Запоріжжя, найбільша гідроелектростанція півдня України, має не лише важливе стратегічне, а й історичне значення. Саме при її будівництві у 1927 році на цій території було знайдено давньоруські мечі X століття, що свідчить про загибель князя Святослава в бою з печенігами. Конструкція вражає своїми масштабами. Сам собою огляд цієї пам'ятки вже вважається пригодою, тому що подивитися на греблю можна з мосту, який вібрує, коли ним проїжджають автомобілі.

Архітектурний ансамбль Запоріжжя

Особливої уваги варті історичні будівлі Запоріжжя. Будівля Земської Управи, в якій розташований Запорізький обласний краєзнавчий музей, вражає змішанням стилів модерн та ампір. Пам'ятка архітектури прикрашена півколонами, ліпниною, а дах покриває 18-метровий купол. Також у Запоріжжі варто побачити будівлю для працівників Коксохімкомбінату, залізничного вокзалу, особняк Абрагама Коопа, Будинок Лещинського, будівлю першої електростанції, колишню клініку Г.Бера, будівлі Міської Ради, Національного університету «Запорізька політехніка», Запорізького Національного Університету театр ім. В.Г. Магара, концертний зал ім. М.І. Глінки.

Проспект Соборний у Запоріжжі

Проспект Соборний – головна вулиця міста, яку рекомендують відвідати самі городяни. Це один із найдовших проспектів у Європі (понад 10 км). Уздовж проспекту з обох боків зустрічаються історичні пам'ятки архітектури, кафе та ресторани, навчальні заклади, банки.

Мости Запоріжжя

Місто розкинулося по обидва боки Дніпра, тому транспортне сполучення також здійснюється за рахунок мостів, які стали невід'ємною пам'яткою Запоріжжя. Міст ДніпроГЕС, два двоярусні мости Преображенського, що складаються з двох поверхів, для залізничного транспорту, а також пішоходів та автомобілів, Арковий міст – обов'язкові для огляду.

Запорізький обласний художній музей

Насолодитися предметами живопису українських та російських художників можна у Запорізькому обласному художньому музеї. З моменту його відкриття на початку 70-х років ХХ століття виставкові зали поповнилися більш ніж 13 000 витворів мистецтва. Живопис, графіка, скульптура, ікони, зразки українського народного та декоративного мистецтва представляють вагому колекцію півдня України.

Музей техніки «Фаєтон» у Запоріжжі

Музей техніки «Фаєтон» - найулюбленіший пункт до відвідування для дорослих та дітей. Тут зібрано вражаючу приватну колекцію автомобілів «Запорожця» всіх випусків та поколінь, унікальні ретро-автомобілі світових марок, велосипеди, авіатехніка, вінтажні дитячі іграшки. Обов'язковою умовою є те, що кожен експонат має заїхати на виставковий майданчик авто-мотоклубу своїм ходом.

Музей історії зброї у Запоріжжі

Музей історії зброї – приватний музей, у колекції якого представлені всі види зброї від кам'яного віку до Другої світової війни. Дивовижні експонати, знайдені на території Київської Русі, Японії та Китаю, Африки, Радянського Союзу, Імперії Османа, Тихоокеанського та інших регіонів планети.

Музей техніки Богуслаєва у Запоріжжі

Музей техніки Богуслаєва – було відкрито зовсім недавно у 2012 році, Музей займає окремо стояча двоповерхова будівля, у виставкових залах якого представлена вражаюча експозиція поршневих та реактивних авіаційних двигунів Запорізького моторобудівного заводу. Також тут виставлені моделі літаків, мотоцикли вітчизняного та іноземного виробництва.

Каскад фонтанів «Райдуга» у Запоріжжі

Каскад фонтанів «Райдуга» - популярне місце відвідування городян та гостей Запоріжжя різного віку. На території чистого доглянутого парку з видом на Дніпро є дитяче містечко, ставок з дикими качками, атракціони, кафе. У святкові дні тут відбуваються фестивалі та ярмарки.

Музей-галерея прикладної кераміки та мальовничої творчості Іллі та Олексія Бурлай у Запоріжжі

Музей-галерея прикладної кераміки та мальовничої творчості Іллі та Олексія Бурлай було відкрито у 2008 році. Галерея рясніє предметами живопису та експонатами з кераміки, тут також зберігаються старовинні карти, матеріали, пов'язані з першими спорудами у Запоріжжі, представлена експозиція старовинної цегли та черепиці, до того ж у музеї можна побачити старовинну фортецю родини Халтманн на глибині 5 м. При музеї відкрито творча лабораторія, проводяться фестивалі.

Запорізька дитяча залізниця

Запорізька дитяча залізниця – найдовша в Україні. Навчальний корпус дитячої залізниці приймає учнів 6-7 класів. До того ж на базі комплексу є зоокуток (він же - єдиний зоопарк Запоріжжя), дендропарк, акваріум і зимовий сад.

Запорізький міський дитячий ботанічний сад

Запорізький міський дитячий ботанічний сад – чудовий парк, який входить до складу природно-заповідного фонду України. Твір садово-паркового мистецтва дарує всім відвідувачам незабутні враження. Невеликі екскурсанти можуть відвідати екологічні гуртки. В оранжереях ботанічного саду представлена багата колекція екзотичних рослин.

Міський вернісаж у Запоріжжі

Міський вернісаж просто неба проводиться з ініціативи запорізького міського об'єднання художників «Колорит» на площі Маяковського. Тут панує воістину богемна атмосфера, де можна поспілкуватись із запорізькими художниками, карикатуристами, дизайнерами, насолодитися майстер-класами. Вернісаж розміщується поряд з однією з найпопулярніших пам'яток міста «Фонтаном Життя». Це символічна куля, навколо якої височіють 8 статуй, що уособлюють історію, побут та культуру українського народу.

Хортиця Палас у Запоріжжі

Хортиця Палас – ще одна візитна картка сучасного Запоріжжя, розташована у центрі міста. Ультрасучасний будинок складається з двох 17-метрових веж-хмарочосів, з'єднаних між собою біля основи та переходом на верхніх поверхах. У будівлі розташований 4-зірковий готель з однойменною назвою, бізнес-центр, кімнати для переговорів, СПА, фітнес-центр, бар, конгрес-хол та ін.

Інтернет та мобільний зв'язок у Запоріжжі

У Запоріжжі підключити домашній високошвидкісний інтернет за максимально вигідними тарифами можна, скориставшись послугами «КиївСтар», DiaNet, «Фрегат», «Укртелеком», «ВОЛЯ», Datagroup, Prosto.net, HOT.NET та інших провайдерів. Своєчасний якісний мобільний зв'язок забезпечують оператори «Київстар», Vodafone, LifeCell, «Голден Телеком», Lycamobile, при цьому «Київстар» та Vodafone пропонують 3G-, 4G-технології.

Транспортна розв'язка у Запоріжжі

Запоріжжя є найважливішим транспортним вузлом з часів прокладання шляху «з варягів у греки». Сьогодні до міста можна дістатися різними способами: до війни Міжнародний аеропорт Запоріжжя (OZH), розташований за 15 км від центру міста, приймав як внутрішні, так і міжнародні рейси, у тому числі з Києва, Стамбула, Будапешта, Варшави, Відня, Гданська, Тель-Авіва. Автобусне сполучення здійснюється трьома автостанціями – автовокзалом, приміськими АС-2 та АС-1.

Запоріжжя – найбільший залізничний вузол півдня України, розташований на перетині двох залізничних магістралей: Кривий Ріг – Запоріжжя II – Донбас та Харків – Запоріжжя I – Сімферополь. Сюди можуть прибуваюти поїзди з Києва, Львова, Одеси, Харкова, Маріуполя та інших міст. З іншими областями України Запоріжжя пов'язано магістралями М-18 (Е 105), Т-0803, Н-08, Н-15, Н-23.

GPS координати центру Запоріжжя:

  • Широта: 47°49′22.4″ пн.ш.
  • Довгота: 35°11′25.1″ сх.д.