UAH
UAH
uk
uk

Арктур Ваш надійний партнер в Україні!

UAH
uk

Арктур Ваш надійний партнер в Україні!

UAH
uk

Яремче Курорт, Україна

Загальна інформація про Яремче, Карпати

Яремче – українське місто обласного значення в Івано-Франківській області. Центр туризму і відпочинку на Прикарпатті, гірськолижний і низькогірний кліматичний курорт. Розташований в долині річки Прут, він надійно оточений горами і мальовничими пагорбами, засіяними листяними і хвойними деревами. Є дві версії походження назви міста. Багато хто пов'язує його зі священиком Яреміцьким із села Ямна, за іншою версією, назва походить від тюркської, що перекладається, як «повертати назад». У Яремчому зосереджені численні санаторії, готелі і туристичні бази.

Клімат у Яремче

Унікальна географія, безпосередня близькість до гір і розташування в 585 м над рівнем моря визначають неповторні кліматичні особливості міста. Яремче опиняється під впливом відразу декількох повітряних потоків. Тут панують континентальні і морські повітряні маси помірних широт, але іноді гуцульську перлину можуть накривати арктичні повітряні маси. Це обумовлює прихід м'яких і дуже сніжних зим, знижуючи до мінімуму ймовірність настання суворих погодних умов. Сам клімат в Яремчому можна охарактеризувати як дуже вологий і м'який з великою кількістю сонячних днів у році. Найбільше дощів припадає на весну і літо.

З огляду на те, що місто розташоване на території з різноманітним рельєфом (річкові долини, схили, улоговини), на кожній з ділянок сформувався свій унікальний місцевий клімат. У замкнутих улоговинах можна спостерігати таке явище, як інверсія температур. Тут затримуються важкі холодні маси повітря. Примітно те, що само по собі не спекотне літо при підвищенні на кожні 100 м приходить на 8-10 днів пізніше, а закінчується на 4-6 днів раніше. Сніговий покрив на вершинах гір може лежати до середини червня.

Найтеплішим місяцем в Яремчому вважається липень, коли середня температура піднімається до +19°C - +20°C в передгір'ї і +8°C - +10°C у високогір'ї, найхолодніший місяць січень, коли стовпчик термометра опускається до -4°C - -6°C і -8°C - -9°C відповідно.

Інфраструктура і розваги у Яремче

Яремче – найвідоміший гірсько-кліматичний курорт і центр «зеленого туризму» Прикарпаття. Один з небагатьох куточків України, не порушений промисловістю. Ви не побачите тут великих концернів або металургійних підприємств. Невелике містечко, загублене в річковій долині серед мінеральних джерел і мальовничих пейзажів, вабить туристів взимку і влітку. Прямо в межах міста ви зможете помилуватися водоспадами «Дівочі сльози» і «Пробій», насолодитися співом птахів і скуштувати екологічно чисті продукти. У Яремчому діють санаторії для хворих на туберкульоз та інші захворюваннями легенів. Це ідеальне місце, щоб зарядитися природною енергетикою і оздоровитися всією сім'єю, не виїжджаючи з України. На окрему увагу заслуговує щедра гуцульська кухня, яка таїть секрети і традиції праматерів Прикарпаття. Кожен, хто хоч раз скуштував ароматну грибну зупу з карпатських грибів, оригінальний гуцульський борщ, бограч, ситний бануш або деруни, назавжди закохується в Карпати.

Шукайте апетитні пропозиції в найпопулярніших ресторанах міста:

  • Ресторан «Гуцульщина» (українська, гуцульська, європейська кухня) – ул. І.Петраша, 2
  • Колиба «Ведмежа гора» (українська кухня, гуцульська кухня) вул. Грушевського, 29 Б
  • Колиба «На Пеньках» (українська, гуцульська кухня) вул. Свободи, 345
  • Кафе «Червона Садиба» (українська, гуцульська кухня) вул. Івасюка, 6
  • Ресторан «Mangalica» (українська, гуцульська, угорська кухня) вул. І.Петраша, 62

Яремче неможливо уявити без його колоритних сувенірних ринків. Тут можна купити унікальні предмети народного побуту. Керамічний посуд, глечики, писанки, килими, вишиванки, скульптури, вироби з бісеру та шкіри, рушники, предмети живопису – місцеві майстри вражають розмаїттям ідей і технікою виконання кожного з творів. Яремче – це ще й центр активного відпочинку. Тут стрімко розвивається лижний-, кінний-, гірський-, піший- і велотуризм, рафтинг, організовані тури на квадроциклах, екскурсії Карпатами.

Інфраструктура Яремче. Історична справка.

Перші згадки про Яремче датуютьcя 1787 роком у «Хронології найдавніших згадок міст і сіл Галицької Гуцульщини». У околицях сучасного Яремчого часто бував ватажок опришків Олекса Довбуш. Як курорт місто відоме вже понад 130 років. Вілли місцевих заможних власників стали відвідувати відпочиваючі, в числі яких був і імператор Австро-Угорщини Карл Франц Йосип Габсбург. Тутешні землі приваблюють не тільки цілющим повітрям і унікальною кухнею Галичини, а й пам'ятками, наведеними нижче.

Єдиними підприємствами, які функціонують в Яремчому, є ТОВ «Татаровський лісозавод», ПВКФ «Керманич і К», ТОВ «Ворохтянська лісова компанія», СП ТОВ «Вест-Вуд».

Водоспади в Яремче.

Разом із водоспадами «Дівочі сльози» і «Пробій», розташованими прямо в Яремчому, варто обов'язково відвідати водні комплекси поблизу міста «Нарінецкий», «Манявський», «Багровецкий», «Женецький» і «Труфанецький», а також джерело вуглекислих мінеральних вод «Буркут» в селі Кваси. За своїм складом вони нагадують Єсентуки, Боржомі та Арзні.

Скеля-Слон по вулиці Підскельній немов підпирає західний схил однієї з найбільших гір Карпат Маковиці на правому березі річки Прут. Природне явище з флішевих гірських порід, силует якого здалеку нагадує слона. Варто зауважити, що поряд з пам'яткою знаходяться ресторани, кафе, готелі та будинки відпочинку.

Монастирі та Церкви у Яремче

Жителі Прикарпаття особливо релігійні. З яким трепетом вони відносяться до духовних святинь, можна побачити, відвідавши місцеві храми. Жіночий монастир Згромадження сестер милосердя св. Вікентія, Чоловічий монастир св. Андрія, Монастир монахів Студійського Уставу, а також церкви Різдва св. Іоанна Хрестителя, св. Петра і Павла, Чудо Архистратига Михаїла, Успіння Пресвятої Богородиці, св. Іоанна Милостивого з дзвіницею і св. пророка Іллі, дерев'яні церкви Св. Іоанна Милостивого з дзвіницею і Михайлівська вражають своєю унікальною архітектурою і характерним внутрішнім оздобленням.

Яремчанський каньйон

Особливо популярний серед любителів екстремального відпочинку Яремчанський каньйон, довжина якого становить майже 2 кілометри. Каньйон бере свій початок біля туристичної бази «Гуцульщина» та простягається до водоспаду «Пробій». Поряд з тим, що тут всюди приголомшливої краси пейзажі, це ідеальне місце для каякінгу з безліччю порогів різної складності, деякі з яких насилу даються навіть професіоналам. На місці ви можете орендувати все необхідне спорядження і скористатися послугами інструкторів.

Скелі Довбуша у Яремче

Овіяний епічними легендами про загін гуцульського Робіна Гуда Олекси Довбуша комплекс скельних масивів гірських порід місцями досягає висоти до 80 м. Магічне туристичне місце поблизу села Бубнище також дуже популярно серед скелелазів. Тут прокладено безліч скелелаз них маршрутів різного ступеня складності. Скелі Довбуша входять до складу Паляницького регіонального ландшафтного парку та є пам'яткою природи державного значення.

Камінь Довбуша у Яремче

Ще одне унікальне творіння природи, відоме як Камінь Довбуша, знаходиться на території Карпатського національного природного парку недалеко від Яблунецького перевалу. З велетенською кам'яною брилою, яка велично підноситься над річкою Прут, також пов'язано чимало легенд і переказів.

Ресторан-музей «Гуцульщина» в Яремче

Ресторан-музей «Гуцульщина» – унікальний пункт до відвідування з точки зору архітектури. Яскравий приклад архітектури Карпатського краю побудований з дерева без єдиного цвяха і ззовні прикрашений філігранним різьбленням. Інтер'єр прикрашений автентичної дерев'яною піччю, облицьованої старовинним кахлем з Косово, а також унікальним дерев'яним годинником із механічними фігурками.

Музей етнографії та екології Карпатського краю в Яремче

У музеї зібрана численна колекція історичних і природничих матеріалів, етнографічних творів Карпатського краю. Унікальні експонати ілюструють традиційні системи життєзабезпечення карпатського народу всіх епох в природних і соціокультурних умовах їх проживання.

Сувенірні ринки Яремче

Де, як не на сувенірних ринках можна якнайкраще пізнати місцеву культуру і колорит! Яремче вважається центром гуцульських традицій і ремесел, а це значить, що ви не покинете місто без традиційних сувенірів самобутньої культури Карпатського краю. Гуцульський ринок рясніє не тільки виробами народно-прикладного мистецтва, а й дарами тутешньої природи. Мед, гриби, трави, горіхи звідусіль ваблять своїми ароматами. На території ринків також є місця громадського харчування.

Адреси ринків:

  • Сувенірний ринок по вул. Свободи, 278/1
  • Сувенірний ринок по вул. І.Петраша, 2б

Вольєрне господарство у Яремче

У вольєрному господарстві Карпатського НПП в Яремчому можна зустріти представників карпатської фауни. Варто зауважити, що це зовсім не зоопарк, оскільки козулі, олені, дикі кабани, орли і інші тварини тут розгулюють у своєму природному середовищі існування на спеціально огороджених просторих територіях. Багатьох тварин можна годувати їхными улюбленими ласощами.

Інтернет і мобільний зв'язок у Яремче

Деякий час тому за власною ініціативою мешканцівів міста мобільний зв'язок в Яремчому було відключено, але з 2013 року на території Яремчого стільниковий зв'язок знову надається операторами Київстар, Vodafone, Укртелеком, Білайн і Life. Найбільш популярні інтернет-провайдери ТОВ «Нетгруп», ПАТ «Укртелеком», ТОВ «Інтертелеком».

Транспортна розв'язка у Яремче

Добиратися до Яремчого найзручніше з Івано-Франківська. Через місто проходить автотраса H09 Мукачево-Івано-Франківськ-Львів. Так відстань по автодорозі між Івано-Франківськом та Яремчим становить 62 км. На залізничний вокзал Яремче прибуває поїзд зі Львова, а також приміські поїзди Івано-Франківськ-Ворохта та Івано-Франківськ-Рахів. Відстань залізницею становить 54 км.

До автовокзалу Яремче курсують рейсові автобуси Київ-Яремче, Івано-Франківськ-Яремче, Львів-Яремче (-Рахов), Харків-Яремче, Івано-Франківськ - Яремче (-Ворохта, -Поляніца (Буковель), -Яблоніца, -Верховіна).

Якщо в якості транспорту для поїздки в Яремче ви обрали особистий автомобіль, враховуйте GPS координати міста:

  • Широта: 55°74'27 "пн.ш.
  • Долгота: 37°61'54 "сх.д.
Picked gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Picked gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element