UAH
UAH
uk
uk

Арктур Ваш надійний партнер в Україні!

UAH
uk

Арктур Ваш надійний партнер в Україні!

UAH
uk

Вінниця, Україна

Загальна інформація про Винницю

Вінниця – (від старослов'янського слова «вѣно» - дар) – адміністративний центр області, розташований на берегах річки Південний Буг у східній частині Поділля Правобережної України. Перші згадки про місто датуються IX століттям, коли тут селилися племена тиверців і уличів. Також на території сучасного міста знайдені артефакти скіфських і слов'янських племен. З моменту свого заснування Вінниця отримала багату історичну спадщину, що не може не відбитися на сучасному вигляді і багатогранності культури міста..

Клімат в Винниці

Клімат у Вінниці помірно-континентальний. Для міста характерні тепле вологе літо, суха осінь, зима з помірними морозами і сніговим покривом і тепла сонячна весна. Істотно впливають на формування погодних умов тут повітряні маси з Атлантичного океану, Середземномор'я і Арктики. Цей факт зумовлює наступ тривалого літа без спеки з достатньою кількістю вологи і м'якою короткою зими, при цьому зміна сезонів відбувається досить плавно. Проте, в зимовий період можуть бути хуртовини і тумани, в той час як влітку трапляються грози з градом. У літній період в місті переважають західні і північно-західні вітри.

Середньорічна сума опадів у Вінниці становить близько 590 мм, при цьому максимум опадів припадає на травень-липень. Завдяки близькому розташуванню річок весняними та осінніми місяцями в місті бувають тумани, а влітку досить часто випадають сильні роси. Середня температура повітря в липні сягає +19,2°C, а в січні опускається до -4,1°C.

Літо триває з другої половини травня до першої декади вересня. У цей період випадає найбільше дощів.

Інфраструктура і розваги у Винниці

Вінниця – найбільший адміністративний, економічний, соціальний, медичний, освітній, культурний і спортивний центр, а також центр єврейської громади. Згідно щорічним результатам Всеукраїнського муніципального дослідження, місто регулярно очолює рейтинг найкомфортніших для життя міст України. Взявши в 2008 році вектор розвитку в напрямку smart city, Вінниця впевнено виправдовує очікування городян за рівнем задоволеності якістю 22 сфер і послуг. Сучасна Вінниця – це 12 вищих навчальних закладів та їх філії, серед яких Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова, Вінницький державний педагогічний університет імені М. М. Коцюбинського, школи, училища та гімназії, Центри первинної медико-санітарної допомоги, 2 міські клінічні лікарні, 2 пологових будинки, міський лікувально-діагностичний центр, обласна лікарня М. І. Пирогова, банки, супермаркети, центральний міський стадіон на 24 000 глядачів, Музично-драматичний театр ім. Н.К. Садовського, Вінницька обласна філармонія, ляльковий театр «Золотий ключик», ботанічний сад, льодові арени, музеї, пам'ятники і монументи, храми, в тому числі Спасо-Преображенський Собор, Костел Святої Діви Марії Ангельської, Собор Різдва Пресвятої Богородиці, торгові центри, магазини, кафе і ресторани, Вінницький планетарій, муніципальний транспорт, що курсує чітко за графіком, безпечні вулиці, електронна організація адміністративних, комунальних та інших послуг, що забезпечує прозорість роботи і виключає багатогодинні черги.

Особливо популярними вважаються такі місця громадського харчування:

  • Паб «Вінницька Реберня» (барбекю, українська, гриль, середземноморська, європейська, центральноєвропейська кухня, паб з пивоварнею) – вул.. Київська, 3а (набережна), 637 км річки Південний Буг
  • Гастробар «Monterey» (висока європейська кухня) вул. Зодчих, 13
  • Ресторан «Казка» (українська, європейська кухня) Київська траса, 10-й км
  • Ресторан «Аристократ» (європейська кухня) вул. Івана Бевза, 17
  • Ресторан «Фазенда (європейська кухня) пр.Пирогова, 131

Фестивалі у Винниці

Вінниця також вважається центром проведення музичних фестивалів. З 1995 року тут проходять «Міжнародні Дні джазової музики у Вінниці», з 2000 – благодійний рокфест «МузЕнтропія», все більшої популярності з кожним роком набуває Міжнародний музичний фестиваль класичної музики П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк, а також осінній міжнародний фестиваль органної музики «Музика в монастирських стінах», який проходить в римо-католицькому храмі Матері Божої Ангельської.

Винниця - промисловий центр

Вінниця – впевнений гравець на світовій арені зовнішньоторговельних операцій. Продукція ряду великих і середніх діючих промислових підприємств поставляється не тільки в міста України, а й в Білорусь, Прибалтику, Молдову, Перу, Румунію, Казахстан, Росію, Китай, країни Азії та Близького Сходу. Щорічні прямі іноземні інвестиції в розвиток економіки міста дозволяють безперервно модернізувати виробництво, закуповувати імпортне обладнання і підвищувати якість вироблених товарів. Серед найбільших підприємств можна виділити завод ТОВ «Сармат», що випускає розважальні атракціони, завод побутового опалювального обладнання ВАТ «Маяк», «Вінницький агрегатний завод», ВАТ Вінницький завод «Будмаш», завод «Пневматика», Вінницьку кондитерську фабрику «ROSHEN», польсько -українське підприємство «Барлінек Інвест», Вінницький олійно-жировий комбінат, «Вінницьку картографічну фабрику» і ін.

Набережна і плавучий світло-музичний фонтан

Набережна і плавучий світло-музичний фонтан - унікальний розважальний комплекс під відкритим небом поруч з островом Кемпа, доступний кожному. Після капітальної реконструкції набережної і запуску високотехнологічного співаючого фонтану в 2011 році лівобережна частина Південного Бугу у Вінниці ожила і заграла новими фарбами. Проект реалізований за рахунок інвестицій фонду Петра Порошенка і кондитерської корпорації ROSHEN. Унікальна конструкція фонтану на плавучій платформі довжиною в 97 м навіть зареєстрована в Державному Регістрі судноплавства України як стоянкове судно. Лазерні проектори дозволяють демонструвати грандіозні шоу європейського рівня в форматі 3D. Фонтан і набережна утворюють єдиний ансамбль, який неодмінно варто побачити своїми очима.

Військово-історичний музей Повітряних сил Збройних Сил України

Вражаюча експозиція авіаційної техніки і засобів ППО під відкритим небом буде цікава не тільки дорослим, але й юним любителям крилатих машин. Понад 40 експонатів військової техніки, в тому числі і надзвукові винищувачі і бомбардувальники, штурмовик вертикального зльоту і посадки, вертольоти, розвідувальні безпілотники, авіаційні ракети і бомби, зенітні знаряддя і навіть балістична ракета, радіолокаційні станції зібрані на території колишнього штабу Головного командування Військово-Повітряних сил Збройних сил України.

Історико-меморіальний комплекс пам'яті жертв нацизму у Винниці

У 8 кілометрах на північ від Вінниці в смт. Стрижавка знаходиться справжня позиція стратегічного значення минулих часів – Ставка Гітлера Вервульф (з нім. «Werwolf» – перевертень) – Історико-меморіальний комплекс пам'яті жертв нацизму. Саме тут Адольф Гітлер провів найбільше часу, керуючи воєнними діями на Східному фронті. Таємниче місце, яке вселяє жах, наочно нагадує про фатальні діяння диктатора XX століття.

Комплекс релігійних і фортифікаційних споруд XVII-XVIII ст. (Вінницькі мури)

Комплекс релігійних і фортифікаційних споруд XVII-XVIII ст. (Вінницькі мури) – комплекс храмових і оборонних споруд в центрі Вінниці, що датується XVII ст століттям. До його складу входять Спасо-Преображенський кафедральний собор і Єзуїтський монастир, оточені величними мурами з баштами бійницями. Це єдина фортифікаційна споруда в місті, що збереглася до наших днів.

Собор Різдва Пресвятої Богородиці

Собор Різдва Пресвятої Богородиці – православна церква, побудована в 1732 році. Це один з найбільших храмів в місті. Будучи спочатку дерев'яним, собор реконструювали і заново розписали в 1970-х роках. Тут знаходиться цінна реліквія Почаївська ікона Божої Матері, а також мощі святого Пантелеймона, Георгія Побідоносця.

Будинок-музей М.М. Коцюбинського

Будинок-музей М.М. Коцюбинського по вул. Івана Бевза – будинок, який побудував дід Михайла Коцюбинського. Тут же і народився великий класик української літератури. Сьогодні літературно-меморіальний музей розповідає про творчий і життєвий шлях письменника, приймаючи понад 30000 відвідувачів на рік.

Садиба Грохольських

Садиба Грохольських – палац кінця XVIII століття, побудований в стилі раннього класицизму. У минулому садиба польського графа Міхала Грохольського, оточена руїнами павільйону, вежами і бійницями, розташована в ландшафтному парку вінницького району П'ятничани.

Арка ім. Горького і Пожежна каланча в сквері ім. Козицького

Біля головного входу в Центральний парк культури і відпочинку ім. М.Горького красується велична білосніжна арка – улюблене місце для фотосесій вінницьких молодят. Конструкція дивує своєю грацією і футуристичними формами.

Прогулюючись по скверу ім. Козицького, вашу увагу обов'язково приверне Пожежна каланча – це 28-метрова восьмикутна вежа, яка бачила на своєму віку війни і революції. Її стіни з вікнами-бійницями дихають історією і є справжньою прикрасою міста. На верхній частині споруди розташований головний міський годинник, діаметр циферблата яких дорівнює 2 м.

Винницкий краеведческий музей

Винницкий краеведческий музей – музей областного значения, поражающий не только уникальными экспонатами, но и грациозным архитектурным ансамблем. Ведь здание, в котором он расположен, является частью памятника «Винницкие муры». Свыше 100 000 экспонатов поведают историю восточного региона Подолья.

Гондола у Винниці

Венеція в Україні? Так, це реальність! Єдиний в Україні гондольєр з Вінниці на ім’я Віталій запрошує до найромантичнішої прогулянки Південним Бугом на своїй «Джульєтті», яку він успадкував від діда. Той понад 60 років тому хотів освідчитися своїй коханій у найромантичніший спосіб. Сьогодні нащадок вже працює над тим, аби відкрити свою школу гондольєрів та створити цілу флотилію. Шукайте «Джульєтту» біля пабу «Вінницька реберня».

Черепашинецький кар’єр у Винниці

Черепашинецький кар’єр у вузьких колах вже встиг прославитися, як «Українські Мальдіви». Це місце ще не встигли нанести на карту. Всього в 30 хвилинах їзди на машині на північ від Вінниці розташувалося унікальне бірюзове озеро. Дивовижної краси пейзажі з багатою зеленню залишать незабутні враження. Сюди також варто приїхати з дроном.

Транспортна розв'язка в Винниці

У Вінниці добре розвинене міжміське і міжнародне транспортне сполучення. Так, на автостанції міста прибувають автобуси з Києва, Одеси, Львова, а також Варшави, Праги, Любліна, Вроцлава, Катовіце, Познані, Кишинева та інших пунктів. З автовокзалів можна доїхати до будь-якої частини міста громадським транспортом.

Також Вінниця є важливою вузловою пасажирською і вантажною залізничною станцією. На реконструйований в 2003 році вокзал станції Вінниця регулярно прибувають потяги з Києва, Львова, Житомира, Одеси, Львова, Ужгорода, Дніпра, Хмельницького, Маріуполя, Сум, Тернополя, Кишинева, Варни, Мінська, Санкт-Петербурга, Москви.

Аеропорт «Вінниця» (Гавришівка) приймає внутрішні і міжнародні авіарейси, в тому числі з Китаю, Близького Сходу і Росії. Через місто прокладено такі траси: E583 / P10, E5 / M12, P33, E0212. Вибираючи для подорожі до Вінниці власний автотранспорт, враховуйте GPS координати міста:

  • Широта: 49°13′58″ с.ш.
  • Долгота: 28°28′51″ в.д.

Інтернет та мобільний св'язок в Винниці

Безперебійний мобільний зв'язок і високошвидкісний інтернет у Вінниці забезпечують провідні мобільні оператори «Київстар» (3G, 4G і LTE), LifeCell (3G +), Vodafone (3G), а також інтернет провайдери Iнтертелеком, PEOPLEnet, Еверест, ВОЛЯ і ін. Ви завжди можете обрати найбільш підходящий тариф і залишатися на зв'язку з рідними, близькими і діловими партнерами.

Picked gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Picked gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element