UAH
UAH
uk
uk

Арктур Ваш надійний партнер в Україні!

UAH
uk

Арктур Ваш надійний партнер в Україні!

UAH
uk

Одеса, Україна

Загальна інформація про Одесу

Одеса - красиве місто на північно-західному узбережжі Чорного моря з населенням близько 1 100 000 жителів. Місто розташоване на терасованих пагорбах з видом на Одеську затоку - бухту Чорного моря, яка утворює природну гавань. Корінні одесити славляться веселою вдачею і особливим почуттям гумору, кажуть на специфічному місцевому діалекті і відомі своїм патріотизмом по відношенню до рідного міста. Одеса була заснована Катериною Великою в 18 столітті і прозвана Південною Пальмірою. Місто рясніє визначними пам'ятками, історичними вулицями, музеями, затишними і комфортабельними готелями, самобутніми, в своєму особливому одеському стилі, ресторанами .Одеса - це яскравий приклад видатного південного українського міста. Під впливом вологого і теплого морського клімату і особливого історичного минулого корінні одесити відрізняються яскравою зовнішністю і неабияким характером.

Одеса - один з найтепліших регіонів України з середньодобовою температурою 16 градусів за Цельсієм. Клімат набагато більш ізменьчівий, ніж в Центральній Європі, і має різку сезонність з холодною зимою і теплим літом. Відпочинком на пляжі можна насолоджуватися і в більш теплу пору року, але температура води не буде перевищувати 22°C. Сезон в Одесі триває з травня по вересень.

Пам'ятник Дружині Моряка

Скульптура була встановлена в 2002 році на території Одеського морського порту і являє собою молоду жінку з дитиною на руках, який стоїть на металевому парапеті і дивиться в море в надії побачити свого чоловіка-моряка, який пішов у в плавання. Автор пам'ятника - український скульптор А.П. Токарев.

Вулиця Дерібасівська

Найвідоміша вулиця Одеси - Дерибасівська. Вона вважається серцем Старої Одеси зі своїми кафе і магазинами на будь-який смак: від знаменитого магазина м'ясних виробів до не менш відомого аутлета Levi's. У гарну погоду Дерибасівська - найкраще місце для відпочинку і спілкування, особливо якщо ви розташувалися в одному з численних кафе з зоною відпочинку на відкритому повітрі. Міський парк (Міський сад) на Дерибасівській у Преображенській - це арт-центр, де десятки художників продають свої твори мистецтва. а музиканти радують вас своїми мелодіями.

Потьомкінські сходи і Приморський бульвар

Побудована в 1837 році Потьомкінські сходи стала широко відомою після зйомок фільму Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін», З її сходинок відкривається найкращий в місті вид на затоку і жваві гавані. Прогуляйтеся по Приморському бульвару, де з одного боку море, а з іншого - вдома з одеського жовтої цегли. Сфотографуйте біля пам'ятників засновнику Одеси графі де Рішельє, Олександру Першому і британському фрегату, висадили на мілину біля берега за часів Кримської війни. Біля підніжжя Потьомкінських сходів знаходиться сучасний міський морський вокзал і конференц-центр. У західній частині Приморського бульвару знаходиться пам'ятник історії - Палац губернатора Одеси графа Воронцова, а також, «грецька колонада», яка виходить на гавань і відкриває вид на затоку.

Одеський театр опери та балету

Одеський театр Опери та Балету був відкритий в 1809 році. Його будівництво почалося буквально з перших днів існування міста. У 1873 році стара будівля театру повністю згоріло під час великої пожежі в центрі міста. Відомим віденським архітекторам Фельнеру і Хельмеру було запропоновано розробити проект нового міського театру. Урочисте відкриття реконструйованого театру відбулося 1 жовтня 1887 року. Причиною його підковоподібної форми є 20 аварійних виходів, розташованих навколо залу для глядачів, щоб в разі пожежі у всіх було відносно однакову відстань до театру і достатньо місця для проходу назовні. Інтер'єр цього вражаючого споруди, який за своєю історичної цінності можна порівняти з міланським Ла Скала і Московським Великим театром, багато декорований в стилі Людовика XVI. У театрі є унікальний зал з чудовою акустикою, розкішний вестибюль, воістину королівська сходи і дзеркала. Милуватися як екстер'єром, так і інтер'єром театру можна годинами. Центральний портик вінчає мальовнича скульптурна група, що зображає богиню театру, колісницю якої тягнуть чотири пантери. Під скульптурою ви можете побачити дві великі групи танцюристів і музикантів. Колись театр аплодував концертам Петра Чайковського і балетів з Ганною Павлової. Одесу відвідали найвидатніші музиканти світу, такі як Ференц Лист, Римський-Корсаков, Рахманінов та інші майстри класичної музики, які дали тут блискучі концерти. Одеський театр опери та балету є одним з кращих в Європі і чимось нагадує архітектурний ансамбль Віденської опери.

Тещин міст

Поруч з Воронцовським палацом знаходиться пішохідний міст, побудований одним з комуністичних функціонерів в 1950-х роках, щоб його теща могла легше відвідувати його, або щоб у неї не було приводу залишитися на ніч, в залежності від того, яка версія Вам більше подобається. Міст - традиційне місце в Одесі, де фотографуються молодята.

Катакомби

Під Одесою проходить понад 400 км катакомб. І партизани, і контрабандисти в різні роки використовували їх для своїх потреб. Частина катакомб, де бійці опору ховалися в 1941 році, відкрита для публіки. Вхід в експозицію розташований в 35 км від міста. Спеціальний туристичний автобус відправляється щодня від залізничного вокзалу о 10 годині ранку, крім вихідних

Пам'ятник Дюку Де Рішел'є

Пам'ятник герцогу де Рішельє в Одесі є бронзову статую Армана Еммануеля дю Плессі, герцога де Рішельє в повний зріст. Цей пам'ятник, встановлений в 1828 році в самому центрі сучасної Одеси, є першим пам'ятником в місті. Від місця, де встановлено пам'ятник, відкривається прекрасний вид на Потьомкінські сходи і морський порт Одеси.

Герцог де Рішельє брав участь в штурмі Ізмаїла, а через п'ять років влаштувався в районі сучасної Одеси. У 1803 році Рішельє став мером Одеси, а потім, в 1805 році, зайняв посаду генерал-губернатора Одеси, на якій проби до 1814 року. Одеські жителі називали його «нашим герцогом» і вважали його засновником міста, хоча Одеса, як місто, була фактично створена 8 роками раніше. Зусиллями нового мера місто стало великим торговим портом на Чорноморському узбережжі Імперії.

Коли Бурбони знову зійшли на трон у Франції, герцог де Рішельє повернувся до Франції, де став прем'єр-міністром в уряді Людовіка XVIII. Він прожив у Франції до своєї смерті в 1822 році. Отримавши сумну звістку з Парижа про смерть Де Рішельє, граф Ланжерон звернувся до городян із закликом почати збір коштів на будівництво пам'ятника, який буде присвячений герцогу. . Граф М.С. Воронцов, який вступив на посаду Новоросійського генерал-губернатора в травні 1823 року просив відомого скульптора І.П. Мартосу стати скульптором пам'ятника. Пам'ятник Де Решелье став одним з останніх творінь цього видатного російського майстра.

Пам'ятник, виконаний в стилі класицизму, являє собою бронзову статую герцога де Рішельє в римській тозі, який тримає в руці сувій з трьома латунними горельєфами, що символізують сільське господарство, торгівлю і справедливість. Скульптура і горельєфи були відлиті з бронзи відомим скульптором В. П. Єкімовим в Санкт-Петербурзі. Постамент пам'ятника розроблений російськими архітекторами А. І. Мельниковим і Ф. К. Боффо. Розмір фігури трохи більше натурального. Підстава постаменту - стилобат у вигляді усіченої піраміди з місцевого вапняку з чотирма гранітними сходами.

Архітектурний Музей

Архітектурний музей був заснований в 1875 році - це був перший музей подібного роду на території колишньої Російської Імперії. Тут більше 160 000 експонатів. Вони складають основу одного з найбільших джерел інформації про стародавньої історії Північного Причорномор'я. У музеї зібрана багата колекція археологічних пам'яток первісної і класичної культури, реліквій Стародавнього Єгипту, Стародавньої Греції та Риму, а також є велика і цінна колекція монет і медалей. Кращі античні скульптури представлені у вестибюлі будівлі, спеціально побудованого для музею в 1883 році. Експонати, представлені в першому і другому залах, відносяться до давнього періоду історії: від появи перших людей до другого тисячоліття до нашої ери. Родзинкою є Золота кімната, в якій є прикраси, монети ранніх причорноморських цивілізацій, в тому числі перші слов'янські монети святого Володимира (10 століття нашої ери).

Художній Музей

Російське і українське мистецтво добре освітлено в Художньому музеї, який знаходиться в одному з найкрасивіших палаців Одеси - палаці Потоцьких. Його лабіринт з більш ніж 15 кімнат на 2 поверхах зберігає скарби, від російських ікон 15 століття і класичних робіт до творів сучасних одеських художників, що розвивають як реалістичні, так і авангардні напрямки. В експозиції представлені картини І. Айвазовського, О. Сарасова, І. Крамського, І. Рєпіна, М. Врубеля.

Літературний Музей

Літературний музей був відкритий в 1977 році на базі Палаці графів Гагаріних. Палац, побудований в кінці 19 століття за проектом архітектора Л. Оттона, був переданий в дар Одеському літературно-театральному об'єднанню. Колекція музею налічує понад 40 000 експонатів. У ньому представлені твори українських, російських, польських, єврейських, болгарських письменників.

Успенський Собор

Успенський собор, безумовно, обов'язково потрібно відвідати під час візиту в Одесу. Усередині Успенського собору вас чекає захоплююча екскурсія та огляд старовинних ікон. Будівництво собору на честь Успіння Богородиці почалося в 1855 році. У той час це був один з найбільших храмів на території колишньої губернії. Висота дзвіниці собору - близько 56 метрів. а його розмір дозволяє вмістити близько 5 000 чоловік. У ньому є Верхній і Нижній храми. У соборі зберігається головна спадщина православного півдня України - Касперська ікона Богородиці. У важкі воєнні роки собор був притулком для багатьох одеситів.

Пляж Ланжерон

Пляж Ланжерон - одне з найпопулярніших місць відпочинку в Одесі. Цей пляж розташований поруч з найбільшим і красивим парком Одеси, парком Шевченка, в 25 хвилинах ходьби від історичного центру міста. На пляжі Ланжерон дуже мальовнича набережна з пальмами, фонтанами, затишними лавками і фантастичними нічним освітленням. Поруч знаходиться дельфінарій «Немо». Інфраструктура дуже розвинена, є багато ресторанів, нічних клубів, кафе. Зона пляжу Ланжерон обладнана з думкою про комфорт відпочиваючих: тут є дитячі майданчики, басейн і різні водні гірки. За Ланжероном йде низка чудових пляжів, які тягнуться вздовж морського узбережжя до курортної зони Аркадія, де розташовані знаменитий пляж і нічний клуб "Ібіца". Над морем, між Ланжероном і Аркадією проходить «Траса здоров'я» - довга і широка пішохідна дорога, призначена для відпочинку і занять спортом.

Пляж Отрада

Отрада знаходиться в безпосередній близькості від Ланжерона і є одним з найзатишніших пляжів Одеси. Це дійсно улюблене місце відвідування як громадянами, так і гостями міста. Район Отрада дуже тихий і розташований прямо біля Французького бульвару, з'єднаний з пляжем підвісною канатною дорогою. Море чисте і тепле, пляж піщаний, з добре розвиненою інфраструктурою. Зони пляжного відпочинку обладнані лежаками, парасольками, душовими, кабінками для перевдягання, туалетами. У високий сезон на пляжі може бути людно.

Пляж Аркадия

Пляж Аркадія разом з Відрадою і Ланжероном входить в трійку кращих міських локацій для відпочинку біля моря в межах міста. Аркадія має добре розвинену інфраструктуру з безліччю готелів, ресторанів, розважальних центрів, лунапарків, розкішних пляжів, таких як «Ібіца», де час від часу виступають відомі співаки, безкоштовні громадські пляжі і навіть аквапарк «Гаваї». Аркадія дійсно вважається візитною карткою Одеси. Все літо в Аркадії звучить дискотечная і концертна музика. Пляжі Аркадії в високий сезон переповнені. Якщо ви шукаєте більш тихий район для відпочинку, краще поїхати в район Отрада або підшукати місце біля моря за межею міста.

Picked gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Picked gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element