UAH
UAH
uk
uk

Арктур Ваш надійний партнер в Україні!

UAH
uk

Арктур Ваш надійний партнер в Україні!

UAH
uk

Одеса, Україна

Загальна інформація про Одесу

Одеса - красиве місто на північно-західному узбережжі Чорного моря з населенням близько 1 100 000 жителів. Місто розташоване на терасованих пагорбах з видом на Одеську затоку - бухту Чорного моря, яка утворює природну гавань. Корінні одесити славляться веселою вдачею і особливим почуттям гумору, кажуть на специфічному місцевому діалекті і відомі своїм патріотизмом по відношенню до рідного міста. Одеса була заснована Катериною Великою в 18 столітті і прозвана Південною Пальмірою. Місто рясніє визначними пам'ятками, історичними вулицями, музеями, затишними і комфортабельними готелями, самобутніми, в своєму особливому одеському стилі, ресторанами .Одеса - це яскравий приклад видатного південного українського міста. Під впливом вологого і теплого морського клімату і особливого історичного минулого корінні одесити відрізняються яскравою зовнішністю і неабияким характером.

Одеса - один з найтепліших регіонів України з середньодобовою температурою 16 градусів за Цельсієм. Клімат набагато більш ізменьчівий, ніж в Центральній Європі, і має різку сезонність з холодною зимою і теплим літом. Відпочинком на пляжі можна насолоджуватися і в більш теплу пору року, але температура води не буде перевищувати 22°C. Сезон в Одесі триває з травня по вересень.

Пам'ятник Дружині Моряка

Скульптура була встановлена в 2002 році на території Одеського морського порту і являє собою молоду жінку з дитиною на руках, який стоїть на металевому парапеті і дивиться в море в надії побачити свого чоловіка-моряка, який пішов у в плавання. Автор пам'ятника - український скульптор А.П. Токарев.

Вулиця Дерібасівська

Найвідоміша вулиця Одеси - Дерибасівська. Вона вважається серцем Старої Одеси зі своїми кафе і магазинами на будь-який смак: від знаменитого магазина м'ясних виробів до не менш відомого аутлета Levi's. У гарну погоду Дерибасівська - найкраще місце для відпочинку і спілкування, особливо якщо ви розташувалися в одному з численних кафе з зоною відпочинку на відкритому повітрі. Міський парк (Міський сад) на Дерибасівській у Преображенській - це арт-центр, де десятки художників продають свої твори мистецтва. а музиканти радують вас своїми мелодіями.

Потьомкінські сходи і Приморський бульвар

Побудована в 1837 році Потьомкінські сходи стала широко відомою після зйомок фільму Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін», З її сходинок відкривається найкращий в місті вид на затоку і жваві гавані. Прогуляйтеся по Приморському бульвару, де з одного боку море, а з іншого - вдома з одеського жовтої цегли. Сфотографуйте біля пам'ятників засновнику Одеси графі де Рішельє, Олександру Першому і британському фрегату, висадили на мілину біля берега за часів Кримської війни. Біля підніжжя Потьомкінських сходів знаходиться сучасний міський морський вокзал і конференц-центр. У західній частині Приморського бульвару знаходиться пам'ятник історії - Палац губернатора Одеси графа Воронцова, а також, «грецька колонада», яка виходить на гавань і відкриває вид на затоку.

Одеський театр опери та балету

Одеський театр Опери та Балету був відкритий в 1809 році. Його будівництво почалося буквально з перших днів існування міста. У 1873 році стара будівля театру повністю згоріло під час великої пожежі в центрі міста. Відомим віденським архітекторам Фельнеру і Хельмеру було запропоновано розробити проект нового міського театру. Урочисте відкриття реконструйованого театру відбулося 1 жовтня 1887 року. Причиною його підковоподібної форми є 20 аварійних виходів, розташованих навколо залу для глядачів, щоб в разі пожежі у всіх було відносно однакову відстань до театру і достатньо місця для проходу назовні. Інтер'єр цього вражаючого споруди, який за своєю історичної цінності можна порівняти з міланським Ла Скала і Московським Великим театром, багато декорований в стилі Людовика XVI. У театрі є унікальний зал з чудовою акустикою, розкішний вестибюль, воістину королівська сходи і дзеркала. Милуватися як екстер'єром, так і інтер'єром театру можна годинами. Центральний портик вінчає мальовнича скульптурна група, що зображає богиню театру, колісницю якої тягнуть чотири пантери. Під скульптурою ви можете побачити дві великі групи танцюристів і музикантів. Колись театр аплодував концертам Петра Чайковського і балетів з Ганною Павлової. Одесу відвідали найвидатніші музиканти світу, такі як Ференц Лист, Римський-Корсаков, Рахманінов та інші майстри класичної музики, які дали тут блискучі концерти. Одеський театр опери та балету є одним з кращих в Європі і чимось нагадує архітектурний ансамбль Віденської опери.

Тещин міст

Поруч з Воронцовським палацом знаходиться пішохідний міст, побудований одним з комуністичних функціонерів в 1950-х роках, щоб його теща могла легше відвідувати його, або щоб у неї не було приводу залишитися на ніч, в залежності від того, яка версія Вам більше подобається. Міст - традиційне місце в Одесі, де фотографуються молодята.

Катакомби

Під Одесою проходить понад 400 км катакомб. І партизани, і контрабандисти в різні роки використовували їх для своїх потреб. Частина катакомб, де бійці опору ховалися в 1941 році, відкрита для публіки. Вхід в експозицію розташований в 35 км від міста. Спеціальний туристичний автобус відправляється щодня від залізничного вокзалу о 10 годині ранку, крім вихідних

Пам'ятник Дюку Де Рішел'є

Пам'ятник герцогу де Рішельє в Одесі є бронзову статую Армана Еммануеля дю Плессі, герцога де Рішельє в повний зріст. Цей пам'ятник, встановлений в 1828 році в самому центрі сучасної Одеси, є першим пам'ятником в місті. Від місця, де встановлено пам'ятник, відкривається прекрасний вид на Потьомкінські сходи і морський порт Одеси.

Герцог де Рішельє брав участь в штурмі Ізмаїла, а через п'ять років влаштувався в районі сучасної Одеси. У 1803 році Рішельє став мером Одеси, а потім, в 1805 році, зайняв посаду генерал-губернатора Одеси, на якій проби до 1814 року. Одеські жителі називали його «нашим герцогом» і вважали його засновником міста, хоча Одеса, як місто, була фактично створена 8 роками раніше. Зусиллями нового мера місто стало великим торговим портом на Чорноморському узбережжі Імперії.

Коли Бурбони знову зійшли на трон у Франції, герцог де Рішельє повернувся до Франції, де став прем'єр-міністром в уряді Людовіка XVIII. Він прожив у Франції до своєї смерті в 1822 році. Отримавши сумну звістку з Парижа про смерть Де Рішельє, граф Ланжерон звернувся до городян із закликом почати збір коштів на будівництво пам'ятника, який буде присвячений герцогу. . Граф М.С. Воронцов, який вступив на посаду Новоросійського генерал-губернатора в травні 1823 року просив відомого скульптора І.П. Мартосу стати скульптором пам'ятника. Пам'ятник Де Решелье став одним з останніх творінь цього видатного російського майстра.

Пам'ятник, виконаний в стилі класицизму, являє собою бронзову статую герцога де Рішельє в римській тозі, який тримає в руці сувій з трьома латунними горельєфами, що символізують сільське господарство, торгівлю і справедливість. Скульптура і горельєфи були відлиті з бронзи відомим скульптором В. П. Єкімовим в Санкт-Петербурзі. Постамент пам'ятника розроблений російськими архітекторами А. І. Мельниковим і Ф. К. Боффо. Розмір фігури трохи більше натурального. Підстава постаменту - стилобат у вигляді усіченої піраміди з місцевого вапняку з чотирма гранітними сходами.

Архітектурний Музей

Архітектурний музей був заснований в 1875 році - це був перший музей подібного роду на території колишньої Російської Імперії. Тут більше 160 000 експонатів. Вони складають основу одного з найбільших джерел інформації про стародавньої історії Північного Причорномор'я. У музеї зібрана багата колекція археологічних пам'яток первісної і класичної культури, реліквій Стародавнього Єгипту, Стародавньої Греції та Риму, а також є велика і цінна колекція монет і медалей. Кращі античні скульптури представлені у вестибюлі будівлі, спеціально побудованого для музею в 1883 році. Експонати, представлені в першому і другому залах, відносяться до давнього періоду історії: від появи перших людей до другого тисячоліття до нашої ери. Родзинкою є Золота кімната, в якій є прикраси, монети ранніх причорноморських цивілізацій, в тому числі перші слов'янські монети святого Володимира (10 століття нашої ери).

Художній Музей

Російське і українське мистецтво добре освітлено в Художньому музеї, який знаходиться в одному з найкрасивіших палаців Одеси - палаці Потоцьких. Його лабіринт з більш ніж 15 кімнат на 2 поверхах зберігає скарби, від російських ікон 15 століття і класичних робіт до творів сучасних одеських художників, що розвивають як реалістичні, так і авангардні напрямки. В експозиції представлені картини І. Айвазовського, О. Сарасова, І. Крамського, І. Рєпіна, М. Врубеля.

Літературний Музей

Літературний музей був відкритий в 1977 році на базі Палаці графів Гагаріних. Палац, побудований в кінці 19 століття за проектом архітектора Л. Оттона, був переданий в дар Одеському літературно-театральному об'єднанню. Колекція музею налічує понад 40 000 експонатів. У ньому представлені твори українських, російських, польських, єврейських, болгарських письменників.

Успенський Собор

Успенський собор, безумовно, обов'язково потрібно відвідати під час візиту в Одесу. Усередині Успенського собору вас чекає захоплююча екскурсія та огляд старовинних ікон. Будівництво собору на честь Успіння Богородиці почалося в 1855 році. У той час це був один з найбільших храмів на території колишньої губернії. Висота дзвіниці собору - близько 56 метрів. а його розмір дозволяє вмістити близько 5 000 чоловік. У ньому є Верхній і Нижній храми. У соборі зберігається головна спадщина православного півдня України - Касперська ікона Богородиці. У важкі воєнні роки собор був притулком для багатьох одеситів.

Пляж Ланжерон

Пляж Ланжерон - одне з найпопулярніших місць відпочинку в Одесі. Цей пляж розташований поруч з найбільшим і красивим парком Одеси, парком Шевченка, в 25 хвилинах ходьби від історичного центру міста. На пляжі Ланжерон дуже мальовнича набережна з пальмами, фонтанами, затишними лавками і фантастичними нічним освітленням. Поруч знаходиться дельфінарій «Немо». Інфраструктура дуже розвинена, є багато ресторанів, нічних клубів, кафе. Зона пляжу Ланжерон обладнана з думкою про комфорт відпочиваючих: тут є дитячі майданчики, басейн і різні водні гірки. За Ланжероном йде низка чудових пляжів, які тягнуться вздовж морського узбережжя до курортної зони Аркадія, де розташовані знаменитий пляж і нічний клуб "Ібіца". Над морем, між Ланжероном і Аркадією проходить «Траса здоров'я» - довга і широка пішохідна дорога, призначена для відпочинку і занять спортом.

Пляж Отрада

Отрада знаходиться в безпосередній близькості від Ланжерона і є одним з найзатишніших пляжів Одеси. Це дійсно улюблене місце відвідування як громадянами, так і гостями міста. Район Отрада дуже тихий і розташований прямо біля Французького бульвару, з'єднаний з пляжем підвісною канатною дорогою. Море чисте і тепле, пляж піщаний, з добре розвиненою інфраструктурою. Зони пляжного відпочинку обладнані лежаками, парасольками, душовими, кабінками для перевдягання, туалетами. У високий сезон на пляжі може бути людно.

Пляж Аркадия

Пляж Аркадія разом з Відрадою і Ланжероном входить в трійку кращих міських локацій для відпочинку біля моря в межах міста. Аркадія має добре розвинену інфраструктуру з безліччю готелів, ресторанів, розважальних центрів, лунапарків, розкішних пляжів, таких як «Ібіца», де час від часу виступають відомі співаки, безкоштовні громадські пляжі і навіть аквапарк «Гаваї». Аркадія дійсно вважається візитною карткою Одеси. Все літо в Аркадії звучить дискотечная і концертна музика. Пляжі Аркадії в високий сезон переповнені. Якщо ви шукаєте більш тихий район для відпочинку, краще поїхати в район Отрада або підшукати місце біля моря за межею міста.