UAH
UAH
uk
uk

Арктур Ваш надійний партнер в Україні!

UAH
uk

Арктур Ваш надійний партнер в Україні!

UAH
uk

Львів, Україна

Львів - серце Галіції та Західної України.

Подорож по Львову варто почати з прогулянки вулицями Старого міста і відвідування Високого Замку - найвищої точки міста, що дає можливість побачити чудову панораму Львова з його сучасною архітектурою, що включає в себе практично всі напрямки європейського мистецтва 13-20 століть. Запрошуємо вас прогулятися алеями тихого Стрийського парку і побачити каплицю Боїмів, воістину унікальну в Східній Європі за своєю архітектурою і різьбою. Завітайте до Італійського подвір'я і прогуляйтеся яскравими вірменськими і єврейськими кварталами.

Львів, який ще називають «містом Лева», став домівкою багатьох релігій. Сьогодні деякі з назв вулиць міста, наприклад, Вірменська, Єврейська і Сербська - продовжують нагадувати гостям, що колись етнічні громади українців і греків, німців і сербів, євреїв, італійців та поляків, шотландців , татар, угорців та сарацинів об'єдналися, щоб створити Вавилон середньовічного міста Львів. Не пропустіть площу Ринок, яка розташована в самому центрі міста. Площа разом з Ратушею складають один з кращих архітектурних ансамблів міста. На вузьких мощених вуличках навколо площі Ринок колись розташовувалися майстерні львівських друкарів, хіміків і численних львівських торговців.

Затишні кафе, в яких любила збиратися львівська літературна і художня богема, створюють в Старому місті особливу чарівну атмосферу. Чорна кава - невід'ємна частина львівського стилю життя.

Кажуть, що саме князь Юрій Кульчицький - один з видатних діячів української та європейської історії - ввів цю традицію у Львові. Саме він ще в 1678 році запропонував європейцям невідомий тоді ароматний напій, заснувавши кав'ярню у Відні - перше кафе такого типу в Европе. У Львові є кафе імені Юрія Кульчицького. Відвідавши львівські кав'ярні, ви переконаєтеся, що в місті процвітає справжнє мистецтво приготування кави.

Собор Св. Юри

Шедевр українського бароко, собор був побудований на місці храму XIV століття зусиллями львівського митрополита Андрея Шептицького. Собор Святого Юри вважається символом єдності двох гілок християнства - православної і католицької, оскільки Західна Україна є батьківщиною греко-католицької церкви, заснованої в 16 столітті. Найцінніша реліквія храму - чудотворна ікона Пресвятої Богородиці (17 століття). Фасад собору прикрашено фігурами святих, виконаних видатним львівським скульптором Йоханом Пінселем. Він відомий в Європі як винахідник оригінальної техніки ліплення, тому його називають львівським Мікеланджело.

Архікафедральна базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії (1360-1480)

Суворі і величні форми цього собору відображають гармонійне поєднання стилів готики і бароко. Польський король Казимир III Великий заклав наріжний камінь цієї римсько-католицької церкви. В кінці XIX століття вітраж, що завершував внутрішнє оздоблення собору, був виконаний за проектом Я. Матейко, Ю. Мехо і Т. Аксентовіч. Зараз тут знаходиться Львівський собор латинського обряду.

Княжий Храм Святого Миколи (1264 – 1340)

Церква була побудована як усипальниця галицьких князів і є однією з найстаріших архітектурних пам'яток міста.

Костел і монастир Бернардинів

Комплекс складається з бернардинської римсько-католицької церкви Святого Андрія (1600-1630), монастирських будівель, дзвіниці, ротонди над криницею, яка оточена оборонною стіною, і декоративної колони. Тут все змушує відвідувачів уявити собі спосіб життя середньовічних ченців з ордена бернардинів, які завжди брали мандрівників, даючи їм притулок, їжу і тепло.

Домініканський Собор

Домініканська римсько-католицька церква, спроектована архітектором Яном де Вітте, являє собою величну споруду в стилі бароко з прекрасним інтер'єром, прикрашеним 18 унікальними різьбленими дерев'яними фігурами святих Домініканського ордену. Ансамбль складається з монастиря (16-17 ст.) і дзвіниці. Сьогодні в ньому знаходиться музей історії релігій. Тут також знаходиться художній і культурний центр «Дзига», який включає в себе галерею сучасного мистецтва, акустичний концертний зал, салон-магазин і студію звукозапису. Якщо вам пощастить, ви зможете стати одним з учасників мистецького заходу цього арт-центру за участю українських художників.

Успенська Церква (Ансамбль Успенської Церкви)

Комплекс поєднує в собі Успенську церкву Пресвятої Богородиці (1591-1629 рр.), Корняктінскую вежу, яка входить в число найкрасивіших будівель в Європі, і Каплицю Трьох Хрестителя, в якій зібрані зразки мистецтва львівської архітектури епохи Відродження, вміло поєднуються з традиціями місцевої будівництва .

Армянський Собор (1360-1370)

Вірмени, які оселилися у Львові в 13 столітті, заснували собор, щоб він об'єднав національні вірменські та місцеві архітектурні традиції. Навпроти собору стоїть колона із зображенням святого Христофора, а поруч з нею - палац вірменського архієпископа.

Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької

Львівський театр опери та балету, сучасне архітектурне спорудження, яке входить до числа найвідоміших і найкрасивіших місць в Європі. Театр був побудований відомим віденським архітектором З. Горголевським в стилі «віденського псевдоренесансу», що представляє собою змішання різних архітектур. Нещодавно театр відзначив своє сторіччя. Відтоді він носить ім'я відомої української співачки Соломії Крушельницької. Її чарівний голос звучав на кожній відомої світовій сцені разом з великими співаками ХХ століття, такими як Карузо, Баттістіні, Шаляпін, диригентом Тосканіні. Саме для Крушельницької Пуччіні написав оперу «Чіо-Чіо-сан».

Зараз в репертуарі театру 25 опер, 15 балетних вистав і 2 оперети. Вистави йдуть українською, російською, італійською та польською мовами.

Національний музей у Львові

Музей було засновано в 1905 році видатним діячем української історії митрополитом Андреєм Шептицьким. Шептицький був не тільки одним з видатних екуменістів світу, які прагнули до об'єднання християнських церков, а й великим покровителем українського мистецтва і друкарства. У музеї ви побачите унікальну колекцію українського іконопису періоду 14-17 століть. Вашу увагу привернуть старовинні рукописи, скульптури, картини, офорти та народна творчість.

Львовський історичний музей

Це один з найстаріших музеїв України. Він містить прекрасну експозицію Старого Світу і Середньовіччя. У музеї представлено новий підхід до історії Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Деякі частини експозиції музею відносяться до світової спадщини: рукописний Кристинопільський апостол (XII століття), орден Андрія Первозванного і матеріали, що описують життя Шопена.

Музей арсенал

Це єдиний музей зброї в Україні. Колекція «Крилатих гусар» (16 століття) - одна з найбагатших в Європі. В «Арсеналі» представлена велика колекція старовинної сталевої зброї, вогнепальної та гарматної зброї, виготовленої в знаменитих майстернях 32 країн світу.

Личаківський цвинтар

Кладовище є історичним похоронний комплексом, в якому прикраса кожної гробниці є витвором мистецтва, створеним архітекторами і скульпторами минулих століть. Кладовище - музей меморіального мистецтва і пантеон української, польської та австрійської культур. Тут поховані видатні діячі мистецтва і науки, композитори і учасники бойових дій ХХ століття.

Музей-аптека

Музей розташований в будівлі першої аптеки у Львові, що з'явилася тут понад 250 років тому. Ви познайомитеся з історією фармацевтики, яка завжди була однією з провідних сфер економіки Галичини і століттями займала лідируючі позиції в світі. Тут можна заглянути в найпотаємніші куточки старих лабіринтів і побувати в кабінеті середньовічного алхіміка.

Львівська картинная галерея

Це найбільший художній музей в Україні, в якому зібрано понад 53 тисяч творів мистецтва періоду 14-20 століть. Серед найцінніших - колекції європейського мистецтва, львівські скульптури і портрети, а також ікони. Серед експонатів - роботи загадкового львівського скульптора Йогана Пінзеля, який став європейської сенсацією початку ХХ століття. У галереї представлені рідкісні роботи польських та австрійських художників. Але перлиною постійної експозиції Львівської картинної галереї є роботи всесвітньо відомих майстрів, таких як Рубенс, Ж. де ля Туретт, Гойя, А. Менгс, Я. Матейко. Львівська картинна галерея також є великим науково-освітнім центром, де проходять конференції та стажування мистецтвознавців і реставраторів. Галерея вже багато років бере участь в організації міжнародних виставок в Україні, Польщі, США, Франції та Австрії.

Picked gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Picked gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element
Gallery element