UAH
UAH
uk
uk

Арктур Ваш надійний партнер в Україні!

UAH
uk

Арктур Ваш надійний партнер в Україні!

UAH
uk

Курортне, Одеська область, Україна

Загальна інформація про поселення Курортне

Поселення Курортне - одне з найбільш сонячних морських курортів Одеського узбережжя, знаходиться прямо на березі Чорного моря і Будакського Лиману. Поселення Курортне з'єднане територіально з поселенням Приморське, що знаходиться поруч, фактично представляючи собою єдиний населений пункт. Відстань від Курортного до районного центру Білгород-Дністровський - 50 км, до Одеси - 80 км, а до ще одного відомого курорту Одеської області - Затоки - лише 18 км (30 хвилин на авто). Через віддаленість від Одеси, відпочинок в Курортному є більш затишним, ніж, наприклад, у Затоці. Курортне оточене чистими напівпорожніми затишними пляжами, які заповнюються відпочивальниками зазвичай у вихідні дні. Основні місця, де можливо зупинитися і відпочити в районі Курортного, це сама Будакська коса, з якої відкривається фантастичний вид на море прямо з вікон готелю, і центр поселення Курортне, розташованого над урвищем, з якого з гори відкривається захоплюючий вид на морську гладь. Поселення Курортне приваблює своїм особливим кліматом, повітрям і лікувальною гряззю. Золотиста пляжна коса, що йде в бік Сергіївки та розділяє лиман і море, піщані дюни, спокійне море, легкий морський бриз, чисте повітря Курортного зачаровують назавжди.

Клімат в поселенні Курортне

Поселення Курортне знаходиться в помірній кліматичній зоні. Клімат морський, лиманський. Великими перевагами даного регіону є лікувальна грязь Будакського Лиману. Найспекотніший місяць в Курортному - це липень. Згідно спостережень останнього десятиріччя, найтеплішою вода в морі біля узбережжя була на позначці 25.8°C. У літній курортний період, температура морської води в районі Курортного коливається від 21°C до 27.2°C, тому цей регіон дуже комфортний для купання. Пляжно-курортний період в Курортному триває з червня по вересень. Води і лікувальна грязь Будакського (Шаболатського) лиману приваблюють до цього регіону туристів з усієї України та ближнього зарубіжжя не тільки з точки зору комфортного та затишного відпочинку, а й з метою відновлення здоров'я. Загальна площа Будакського лиману становить 3200 гектарів, його довжина - приблизно 17 кілометрів, а ширина - в районі 1.5 кілометрів. Лиман відділений від моря піщаною косою від 80 до 200 метрів шириною. Через те, що середня глибина Лиману становить від 1 до 2-х метрів, його води швидко прогріваються, а температура води досягає до 33°C. Саме ці специфічні природні фактори і призвели до формування в Лимані мініралізірованной води і лікувальної грязі, застосування якої, згідно досліджень, покращує кровообіг і обмінні процеси, має анастезуючу та протизапальну дію, омолоджує організм, сприяє виведенню з організму радіонуклідів. Цілющі властивості лиману були науково відзначені ще в кінця 19го століття, в результаті чого на його березі була побудована перша грязелікарня в 1895 році.

Море та пляжі у поселенні Курортне

Чисте морське повітря, в оточенні хвойних і листяних парків, ідеальний піщаний пляж, пологий берег і достаток сонячних днів - все це сприяє чудовому відпочинку. До того ж Курортне - це всім відомий рай для дітей : тут спокійне зовсім не глибоке море з пологим дном. Курортне розташоване на стрімкому схилі, після якого йде пологий піщаний пляж і не глибоке тепле море. Готелі та пансіонати Курортного знаходяться як в самому поселенні, так і на березі, наприклад такі, як готелі «Салют», «Салют 3». Поселення Курортне знаходиться далеко від великих промислових зон, портів і великих міст. Якщо пройти метрів двісті уздовж берега, Вам відкриються пустельні піщані пляжі під обривом. Тут ви будете мати можливість відпочити в тиші і спокої та насолодитеся чистим морем. Відпочиваючим, які віддають перевагу більш активному відпочинку, припаде до душі пологий пляж, який іде в бік Будакській коси, з безліччю водних розваг, кафе і дискотек. Курортне Одеської області славиться унікальним мікрокліматом, чистим морем і повітрям, бессарабськими винами і фруктами.

Інфраструктура та розваги у поселенні Курортне

Бази відпочинку і пансіонати Курортного розташовані як на косі, безпосередньо біля берега моря, так і нагорі в самому поселення. Основна інфраструктура Курортного, магазини, кафе, продуктові і промтоварні ринки, розташовані нагорі. Досить різноманітні варіанти розміщення і ціни на проживання та відпочинок в Курортному. Починаючи від бюджетного класу до варіантів класу люкс. Пансіонати і бази відпочинку в Курортному з кожним роком покращують інфраструктуру і пропонують гостям комфортний відпочинок в досить широкому ціновому діапазоні. Хтось віддає перевагу відпочинку економ класу, але в прямій близькості до моря. А хтось віддасть перевагу піші прогулянкам і номерам класу люкс.

Транспортна розв'язка в поселенні Курортне

До Курортного можна дістатися на автомобілі (від Одеси менш, ніж за 2 години через Затоку і Приморське) або ж на одному з щоденних рейсових автобусів, які у великій кількості курсують в курортні періоди від Одеси, Білгорода-Дністровського і навіть з Києва. Через територіальну близькість Одеського регіону до кордону з Молдовою, в Курортне з різних регіонів Молдови йдуть рейсові автобуси та маршрутки.

  • Широта: 45.938735
  • Довгота: 30.300035

Інтернет та мобільний зв'язок у поселенні Курортне

Майже по всій території Курортного працюють такі оператори, як «Київстар» і Vodafone, Lifecell, які запустили 4G. Послуги зв'язку можна оплатити через термінали в супермаркетах і відділеннях банків. На Будакській косі зв'язок може бути трохи гірше, ніж в самому поселенні, однак у всіх місцях розміщення є доступ до інтернету Wi-Fi.