UAH
UAH
uk
uk

Арктур Ваш надійний партнер в Україні!

UAH
uk

Арктур Ваш надійний партнер в Україні!

UAH
uk

Дніпро, Україна

Загальна Інформація про місто Дніпро

Дніпро, який раніше називали Дніпропетровськом (з 1926 р. До травня 2016 р.), Є четвертим за величиною містом в Україні з близько одного мільйона жителів. Він розташований у центрально-східній частині України, в 391 кілометрі [7] на південний схід від столиці України Києва на річці Дніпро, на честь якої він і названий. Дніпро - адміністративний центр Дніпропетровської області. В адміністративному відношенні він зареєстрований як місто обласного значення, центр Дніпровського муніципалітету та екстериторіальний адміністративний центр Дніпровського району. Населення має 998 103 (за оцінками 2019 року).

Через свою військову промисловість він функціонував як закрите місто [nb 1] до 1990-х років. 19 травня 2016 року Верховна Рада України змінила офіційну назву міста з Дніпропетровська на Дніпро. [12] Дніпро - це сила українського бізнесу та політики та є рідним містом багатьох найважливіших діячів країни. Значна частина української політики продовжує визначатися спадщиною Леоніда Кучми, Павла Лазаренка та Юлії Тимошенко, чия змішана політична кар’єра розпочалася у Дніпропетровську.

Центральні вулиці міста були перейменовані в радянські часи на честь видатних революціонерів, і, що цікаво, найбільша з них - на честь німецьких діячів. Таким чином, центральна вулиця міста має ім'я Карла Маркса. Це дуже красивий, широкий і довгий бульвар, який простягається зі сходу на захід через центральний парк міста. Він був заснований у XVIII столітті, а частини його будівель є справжніми прикрасами міста.

Клімат

За системою класифікації клімату Кеппен – Гейгер Дніпро має вологий континентальний клімат. Снігопад частіше зустрічається на пагорбах, ніж на нижчих висотах міста. У місті є чотири різних сезони: холодна, сніжна зима; спекотне літо; і два відносно вологі перехідні періоди. Найкращий час для відвідування міста - наприкінці весни (кінець квітня та травень) та на початку осені: вересень, жовтень, коли дерева міста жовтіють. Інший час переважно сухий, досить мало злив.

Спасо-Преображенський Собор

У самому центрі міста знаходиться Жовтнева площа, що включає величний Преображенський собор, заснований на замовлення Катерини Великої в 1787 році. Того року був побудований фундамент собору, але будівництво було призупинено досить довго: спочатку завдяки російсько-турецької війни і, по-друге, через заборону на будівництві кам'яних споруд на території України, яку запровадила Російська імперія після смерті Катерини Великої. Будівництво собору було відновлено лише в 1830 р. Із запланованими розмірами, що стало в 6 разів менше. Ім'я архітектора було невизначеним до 1950 р., Коли історик архітектури Бурлаков довів, що справжнім автором і архітектором Преображенського собору був Андреян Захаров (1761—1811) - один із найвідоміших російських архітекторів епохи класицизму. Проект будівництва собору був розроблений у 1805—1806 роках. До революції 1917 року Преображенський собор вважався найбільшою спорудою міста. У 1930 - 1988 рр. Собор був закритий для здійснення релігійних служб. Будівля собору була використана як депо для друкарні "Зоря". У 1975 р. Вона була перетворена на музей релігії та атеїзму. Лише 21 січня 1992 року Преображенський собор було повернуто Українській православній церкві та розпочав служіння. У 2008 році встановлено головний дзвін собору.

Пам'ятки Дніпра

На площі Жовтневої є кілька чудових будівель: Історичний музей, Діорама «Битва за Дніпро (під час Другої світової війни)», а також прекрасний парк, де можна відпочити влітку. Спускаючись з пагорба до річки Дніпро, ви прибуваєте у великий парк Тараса Шевченка (на правому березі річки) та на Монастирський острів. Поки компактного “старого міста” у Дніпрі вже не існує, численні історичні будівлі живуть і далі. Багато історичних будівель та церков було зруйновано під час Другої світової війни та за часів комунізму Сталіна у 1930-х.

Проте вся Центральна алея, деякі вуличні квартали на головному пагорбі (частина Нагорна) між проспектом Пушкіна та набережною та ділянки біля частин Глоби та Шевченка не порушуються вже 150 років, зберігаючи свій історичний характер.

Стадіон "Дніпро Арена"

«Дніпро-Арена» — футбольний стадіон у місті Дніпрі. Місткість: 31 003 глядачів. Домашній стадіон СК «Дніпро-1». Бюджет: 65 млн. євро. Строки будівництва: початок — квітень 2005, завершення — вересень 2008. Відкритий 14 вересня 2008 року.

Монастирський Острів на Дніпрі

Монастирський острів - одне з найцікавіших місць у місті. У 9 столітті візантійські ченці заснували тут монастир. Він був зруйнований монголо-татарами в 13 столітті.

Собор Святого Миколая

Собор Святого Миколая - православний храм у Дніпрі, Україна, який вважається однією з найстаріших будівель міста та має дуже значну архітектурну цінність.

Свято-Троїцький Собор (Церква)

Це православний собор, побудований у 19 столітті за спільним планом Людвіга Шарлемагна - Боде та Петра Вісконті. Протягом усього свого існування називався і церквою Святої Трійці, і церквою Зіслання Святого Духа

Парк Шевченка

Парк культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка (з 1790-х до 1925 року – Потьомкінський сад) – центральний та найстаріший парк міста Дніпро. Адреса: пл. Шевченка, 1.

Один із двох головних садово-паркових комплексів міста Дніпро (поряд із парком Глоби). Налічує близько 8 тис. дерев та понад 2 тис. чагарників, всього 68 видів. Площа парку разом із Монастирським островом - 36 га. Ділиться на берегову та острівну частини.